پاورپوینت درس ششم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم فنون اقناع

نوع فایل: power point فرمت فایل: ppt and pptx قابل ویرایش 29 اسلاید قسمتی از متن پاورپوینت: درس 6 فنون اقناع 1 اقناع چیست؟ زندگی بدون ارتباط و تفهیم و تفاهم با دیگران امکان ندارد و لازمۀ آن نیز تبادل پیام است؛ امّا آیا فرستادن پیام بدون هدف مشخّص معنپاورپوینت درس ششم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم فنون اقناع|50630199|yuc|دانلود رایگان پاورپوینت,قابل ویرایش,درس 6,تفکر و سواد رسانه ای,کلاس دهم,پایه دهم,قسمت فنون اقناع
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع پاورپوینت درس ششم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم فنون اقناعقابل مشاهده می باشد

نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 29 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


درس 6 فنون اقناع 1 اقناع چیست؟


زندگی بدون ارتباط و تفهیم و تفاهم با دیگران امکان ندارد و لازمۀ آن نیز تبادل پیام است؛ امّا آیا فرستادن پیام بدون هدف مشخّص معنا دارد؟ روشن است که فرستادن پیام از سوی فرستنده و سازندۀ آن برای دیگران با یک هدف صورت می گیرد. بیشترین هدف از ارتباط با دیگران و فرستادن پیام، تشویق گیرنده به تغییر رفتار، نگرش، باور، ارزش یا دیدگاه ، مطابق نظر فرستنده است که به آن((اقناع))می گویند. رسانه ها نیز با استفاده از شیوه های اقناعی سعی می کنند از طریق عقل(منطق) یا احساس یا هردوی آنها بر ما تأثیر بگذارند. تأثیرات رسانه ها بر ذهن و قلب مخاطب، دقیق، ماهرانه و پیچیده است. این مهم توسط فنون و روش هایی برای:
جلب توجّه و نظر ما
پدید آوردن اعتبار و اعتماد برای خودشان
شبیه سازی آمال و آرزوهای خودشان در وجود ما
تحریک ما برای انجام دادن کاری مانند خرید، رأی دادن، سرمایه گذاری و... و در مجموع قانع کردن ما انجام می شود. این روش ها و فنون((زبان اقناع)) نامیده می شود. یاد گرفتن زبان اقناع از مهم ترین مهارت های سواد رسانه ای است. اگر شما بفهمید که رسانه چطور و به چه روشی سعی می کند پیام خود را بفرستد تا بتواند شما را قانع کند که به چیزی اعتقاد پیدا کنید یا کاری را انجام دهید، آن وقت شما بهتر و با چشمان بازتر می توانید تصمیم بگیرید.
همچنین شما می توانید با استفادۀ صحیح از این روش ها و فنون، پیام های مؤثرتری تولید و دیگران را قانع کنید. توجه داشته باشید که فنون اقناع به خودی خود مثبت یا منفی نیستند بلکه هدف از به کارگیری آنها می تواند مثبت یا منفی باشد؛ تشخیص این نکته با شما است. فعّالیت گروهی آیا پیامی رسانه ای را به یاد می آورید که تأثیر بسیاری بر شما گذاشته باشد تا جایی که آن را هیچ وقت یا تا مدّت ها فراموش نکرده باشید؟
این پیام توسط چه رسانه ای به شما منتقل شده است؟ علّت اثرگذاری آن چه بود؟
متن صفحات بعد را با روش((تدریس اعضای تیم )گروه()) به هم آموزش دهید. یعنی:
به گروه های پنج یا شش نفره تقسیم شوید، به هر یک از اعضای گروه شماره ای اختصاص دهید. هر عضو گروه دو یا سه عنوان از فنون اقناع را بررسی و تحلیل کند. در این تحلیل سعی کنید ویژگی های هر فن و مثال های ذکر شده در متن را استخراج کنید و مثال هایی نیز به آن بیافزایید.
سپس افراد هم شماره از همۀ گروه ها در جایی از کلاس یک گروه تشکیل دهند، شماره های یک در یک گروه، شماره های دو در یک گروه و ... .
ا عضای گروه جدید، آموخته های خود دربارۀ فنون مورد بررسی را برای یکدیگر توضیح می دهند؛ مثال های اضافه شده را با یکدیگر تبادل می کنند و یادگیری خود را تعمیق می بخشند. هر دانش آموز به گروه اولیۀ خود باز می گردد و فن مورد نظر را به هم گروهی هایش تدریس می کند و به این طریق ضمن یادگیری فنون، مهارت های ارائه را نیز تمرین می کند.


این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط:


پکیج پاورپوینت های درس تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: (درس اول الی درس بیست و دوم)


پاورپوینت درس اول تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مسابقۀ رسانه ها با زمان


پاورپوینت درس دوم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: پیام همبرگری


پاورپوینت درس سوم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: پنجگانۀ سواد رسانه ای


پاورپوینت درس چهارم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: تصاویر بی طرف نیستند


پاورپوینت درس پنجم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: از بازنمایی تا کلیشه


پاورپوینت درس ششم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: فنون اقناع


پاورپوینت درس هفتم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: ما هم می توانیم


پاورپوینت درس هشتم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: فنون اقناع (2) (درس اختیاری)


پاورپوینت درس نهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مهندسان پیام


پاورپوینت درس دهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: بازی گردانان بزرگ


پاورپوینت درس یازدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: دروازه بانی خبر


پاورپوینت درس دوازدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مخاطب خاص


پاورپوینت درس سیزدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مخاطب فعّال یا منفعل


پاورپوینت درس چهاردهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مخاطب، بی مخاطب


پاورپوینت درس پانزدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: هر چیز که در جستن آنی، آنی


پاورپوینت درس شانزدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: کلیشۀ بدن


پاورپوینت درس هفدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: بازی زندگی است (درس اختیاری)


پاورپوینت درس هجدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: زندگی دوم


پاورپوینت درس نوزدهم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: پنجگانۀ سواد رسانه ای


پاورپوینت درس بیستم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: مراقب اضافه بار باشید


پاورپوینت درس بیست و یکم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: من از رسانه ها هوشمندانه استفاده می کنم


پاورپوینت درس بیست و دوم تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم: اخلاق رسانه ای
مطالب دیگر:
🔑تحقیق گیاهان دارویی🔑تحقیق ماشینهای سنکرون و آسنکرون🔑تحقیق ماشینهای کنترل صنعتی🔑پاورپوینت فصل سیزدهم تئوری حسابداری مالی اسکات (جلد دوم)🔑پاورپوینت فصل دوازدهم تئوری حسابداری مالی اسکات🔑پاورپوینت فصل یازدهم تئوری حسابداری مالی اسکات (جلد دوم)🔑مالکیت و سیر تاریخی آن🔑پاورپوینت فصل دهم تئوری حسابداری مالی اسکات (جلد دوم)🔑پاورپوینت فصل نهم تئوری حسابداری مالی اسکات(جلد دوم)🔑پاورپوینت فصل هشتم تئوری حسابداری مالی اسکات (جلد اول)🔑پاورپوینت فصل هفتم تئوری حسابداری مالی اسکات (جلد اول)🔑مبانی برنامه نویسی🔑پاورپوینت فصل ششم تئوری حسابداری مالی اسکات (جلد اول)🔑25 موضوع پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد رشته فیزیولوژی ورزشی کاربردی🔑تحقیق متره و براورد🔑موضوعات پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد HSE (مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست)🔑پاورپوینت فصل پنجم تئوری حسابداری مالی جلد اول ویلیام اسکات ترجمه: دکتر علی پارسائیان🔑تحقیق مدیران و حل مسائل🔑پاورپوینت فصل چهارم تئوری حسابداری مالی جلد اول اسکات🔑طرح لایه باز برچسب گلاب psd🔑پاورپوینت فصل سوم تئوری حسابداری مالی جلد اول اسکات🔑تحقیق مدیریت تطبیقی🔑پاورپوینت فصل دوم تئوری حسابداری مالی جلد اول ویلیام اسکات ترجمه: دکتر علی پارسائیان🔑مجموعه 290 مجموعه قرارداد🔑تحقیق مدیریت فناوری اطلاعات